Lääneranna valla piirkonnapolitseinikuks saab Reelika Paomees

Sügis 2017 on väljakutsete aeg. Mitte ainult valdadele ja ID-kaartidele, vaid ka politseile. Nimelt on laiendatud piirkonnapolitseinikke ridu ning mul õnnestus edukalt kandideerida uue Lääneranna valla piirkonnapolitseiniku kohale. Alates uuest aastast hakkan Lääneranna valda teenindama koos noorsoopolitseinik Karmen Rauaga.

Olen töötanud politseinikuna 2006. aastast, mil värskelt Paikuse Politseikooli lõpetanuna asusin kodulinna Valka konstaablina tööle. Poolteist aastat ametis, siis mõned aastad lastega kodus, siis veel üle kahe aasta konstaablina, ning viimased kolm aastat patrullpolitseinikuna Lõuna Prefektuuri Kagu politseijaoskonnas. Kuna konstaabli ja piirkonnapolitseiniku vahele võib sisuliselt võrdusmärgi tõmmata, siis olen nüüd laienenud Pärnumaal tagasi seal, kust kunagi alustasin. Tunnistan, et ühinenud valdadest olen varasemalt käinud vaid Koongas, kuid siiski on mul piirkonnaga oma seos olemas. Nimelt töötas mu vanaema aastakümneid tagasi siinkandis kolhoosi zootehnikuna, kuni Häädemeeste kanti maja soetas ja tänini teises Pärnumaa otsas elab.

Praeguseks olen mõne ametisoldud nädalaga tutvunud kogu piirkonnaga. Mind on juhendanud ja suunanud praegune piirkonnapolitseinik Harli Hansen, kes uuest aastast jätkab Audru ja Tõstamaa osavalla ning Kihnu valla teenindamist. Veel olen külastanud Läänerannaks ühinenud valdade vallamaju ning tõden, et suurel hajaasustatud alal töötamine saab olema üks omaette väljakutse ka minule. Valla inimestelt ootan avatust ja koostööd, omalt poolt pakun kohuse- ja vastutustundlikku lähenemist ning loodan, et ühiselt kogukonna huvides tegutsedes saame piirkonnas kõik probleemid lahendatud. Elukoht Pärnus ei ole distantsi mõttes kindlasti takistuseks. Kui veel endast rääkida, siis vabal ajal olen kas perega (elukaaslane ja kaks last) või võib mind leida spordiradadelt, olgu see siis võrkpalliplats, jooksuring, squashipuur, ujula, disc-golfi rada või bowlingusaal.

Meeldivate kohtumisteni!

Reelika Paomees

Lääneranna valla piirkonnapolitseinik

Kontakt tel. 519 70445

Üks ring on täis saanud

Need kolm aastat, mil mina Varblas piirkonnapolitseiniku ametit pidasin, olid mulle meeldivad ja õpetlikud. Usun, et sain nii mõnelegi abivajajale kasulik olla, kas siis andes hüva nõu või aidata probleemile kõigile parim lahendus leida. Kindlasti jäi ka õhku asju, mille lahendamisel ma abiks ei saanud olla. Need jäid peamiselt osapoolte kangekaelsuse või osavõtmatuse taha. Siiski meenutan enda ametisoldud aega ainult hea sõnaga.

Ärge peljake uuelt piirkonnapolitseinikult nõu küsida ning kaasake ka teda aktiivselt probleemide lahendamisse. Tegemist on usina ja sõbraliku politseinikuga, kes aitab alati kõigi jaoks parimaid lahendusi leida.

Tänan omalt poolt kõiki koostööpartnereid ja kodanikke, kellele sain nõu ja jõuga abiks olla.

Elu läheb edasi ja ma siiralt usun, et paremuse suunas!

Harli Hansen

piirkonnapolitseinik