Üleskutse: teeme lumest või lumele numbri 112!

Häirekeskus kutsub kõiki lasteaedu, koole ja noorteringe, aga ka peresid tegema 6.-12. veebruarini 2017. a oma õuele hädaabinumbri 112, et meenutada kõigile, et Eestis ja Euroopas on üks hädaabinumber 112 kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks. Kui tõesti sellel ajal ei ole lund ning numbrit 112 ei saa teha lumest või lumele, siis on hea teha number õuele kas okstest, käbidest või mõnest muust käepärasest materjalist.

112-päeval on  peamine ja kõige olulisem fookusteema, millest palume ka 112 tegemise käigus rääkida: kas tead, et  hädaabinumbrilt 112 tuleb kutsuda kiirabi, päästjaid ja politseid  Eestis ja  kogu Euroopas.

Häirekeskus kutsub kõiki saatma lumest või lumele 112 tegemisest pilte e-postile lumest112@112.ee. Kindlasti palume e-posti lisada postiaadress.

Pildid pannakse üles internetti Häirekeskuse facebooki lehele aadressil www.facebook.com/hairekeskus

Piltide põhjal selgitavad Häirekeskuse päästekorraldajad välja:

1. iga maakonna ja Tallinna linnaosade lasteaia ja põhikooli kõige huvitavama ja meeleolukama lumest või lumele 112-teo;
  2.  gümnaasiumi/noorteringi (ülevabariigiliselt) kõige huvitavama ja meeleolukama lumest või lumele 112-teo;
  3. perekonna  (ülevabariigiliselt) kõige huvitavama ja meeleolukama lumest või lumele 112-teo.

Häirekeskus premeerib nende  gruppide parimaid.

Neile lisanduvad veel eriauhinnad.

• Eriauhind kõige huvitavamale ja meeleolukamale väikesaarel lumest või lumele 112-teole. Auhinna annab välja Häirekeskus.

·         Eriauhind kõige vahvama tervise teemaga seotud 112 kujundi eest. Hindame leidlikkust tervise teema kujutamisel. Auhinna annab välja perearsti nõuandetelefon 1220 koostöös Eesti Haigekassaga.

·         Eriauhind „Õnnelik ja aktiivne laps". Eriauhind 112 numbri seostamise eest õnneliku ja aktiivse lapsega. Auhinna väljaandmisel hinnatakse aktiivsuse ja õnnelikkuse väljendamist ning selle seost  numbriga 112. Auhinna annab välja lasteabitelefon 116111.

• Eriauhind raudteeohutuse teema „Lase rong läbi" meeldejäävale seostamisele hädaabinumbriga 112. Auhinna annab välja raudteeohutuse ühendus Operation Lifesaver Estonia.
  • Euroopa Komisjoni Eesti esinduse eriauhind.
  • Eriauhind looduse teema huvitavaimale seostamisele hädaabinumbriga 112. Auhinna annab välja Keskkonnainspektsioon.
  • Eriauhind 112 ja kiirabi meeldejääva seostamise eest. Auhinna annab välja meditsiiniteenuseid pakkuv ja Valgas kiirabi sõitev  Eldred OÜ.

Parimate nimed avaldame 15. veebruari kella 17-ks 2017. a Häirekeskuse facebooki lehel www.facebook.com/hairekeskus. Auhinnad saadetakse kohale postiga.

Lisainfo Euroopa 112 päeva kohta http://www.112.ee/

Edvi Freiberg